Skip to main content

Боляче бачити. Львівський вокзал під час війни

Весна 2022-го. Повномасштабна війна російських загарбників проти України. Під час першої її фази, коли рашисти намагались взяти не тільки Схід та Херсон, але й Північ та Центр. На Львівський вокзал приїжджають тисячі українців та українок. Декілька разів в день приїжджають й евакуаційні потяги зі Сходу.

Я працював, в той період, над однією документальною історією і випадково зняв для себе, мені, здається, дуже болісну історію, яка найкраще ілюструє цей період. Бо вимушеними переселенцями стають, навіть маломобільні люди, котрі зазвичай доживають свій вік в декількох метрах квартири, або будинку. Це дуже рве душу, коли їм доводиться, як і всім іншим, покидати рідні міста та села.

Фотосерія #Kherlandia (частина сьома)

Автор фото: Леонід Єжуров,
Херсонська область, 2020 рік

Не знаю чи є це загальним правилом, об’єктивною істиною, але найцініші моменти, мені здається, є невимовні, бо вони майже неіснуючі, швидкоплинні. Щезають швидше, аніж ти зможеш в повному обсязі відчути, або помислити. Вони знаходяться поміж рядків, не стіки в самих людях чи предметах, скільки в просторі і зв’язках між ними. Саме тендітні зв’язки, а також порожнеча та самотність “чогось” у взаємодії “ні з чим” надають всьому буттю сенс, відчуття, нові ракурси у розумінні для чого це все.
Саме це й хотілось передати у цьому “абстрактному” блоці. Це закінчення моєї серії світлин #kherlandia зроблених на різних мобільних пристроях у степах, на пляжах, містах Херсонщини. Вперше презентоване на моїй інстаграм-сторінці.

Дім Густава Івановича та Соф’ї Богдановни Фальц-Фейн (2020, Леонід Єжуров)

Автор фотосерії: Леонід Єжуров, 2020.
У ролях (і співавтори): Юлія Деревич, Олексій Дробіков.

Всю колекцію світлин можна переглянути при відкритті сторінки публікації.

Короткий екскурс:
Клан Фальц-Фейнов відомий своєю меценатською діяльністю. Представники сімейства будували школи та лікарні, платили пенсії, будували дороги. Отримали від імператора спадкове дворянське звання. На початку ХХ століття були найбільшими землевласниками на Півдні України (на той час – Півдні Російської імперії). Зробивши капітал на вівчарстві, надалі перенаправили ресурси на те, щоб: заснувати порт Хорли та власний флот, що здійснює вантажні та пасажирські перевезення, кондитерську фабрику в Дофіно, винний завод у Преображенці, консервний завод в Одесі. Будували дороги, готелі, електростанції та багато іншого. Серед іншого, що особисто мені втішно, збудували навіть кінотеатр «Ілюзіон» (щоправда, не в Херсоні, у Хорлах).

Читати далі

Фотосерія #Kherlandia (частина шоста)

Автор фото: Леонід Єжуров,
Херсонська область, 2019-2020 рік

Коли зимно, то Херсонщина мов завмирає. Навіть вітер не зважаючи на степну природу виходить побачитись нечасто. Нема й течії охочих відпочити незнайомців. Одинаки на холодних вулицях квапливо переміщаються від точки до точки А до точки Б. І їх погляд теж мов би більше спрямований до самих себе. Більше на роздуми, аніж почуття. Більше дорослого, аніж яскравого й необдуманого світу дитинства.
Хоча може, коли все завмирає, то як раз очікування того справжнього життя, що за рогом, що от от буде, тіки настане весна.
Це шостий блок моїх робіт із серії #kherlandia.

Фотосерія #Kherlandia (частина п’ята)

Автор фото: Леонід Єжуров,
Херсонська область, 2020 рік

Більшість людей знайомляться з Херсонщиною влітку, коли сонячна спека обіймає міцно її тіло, жовтіє зерно на полях, повертають свої засмаглі голови соняхи, зріють солодкі кавуни. Але ж це лише одна з миттєвостей найбільшої активності. Херсонська область буває і такою і іншою. Осінні та зимні сюжети, мені здалось, теж важливо представити. Бо життя завжди трохи складніше, об’ємніше, неравномірне, смішне, важке, тривожне, а іноді заспокійливе, ніби сон.

Фотосерія #Kherlandia (частина четверта)

Автор фото: Леонід Єжуров,
Херсонська область, 2019-2020 рік

У цьому блоці світлин з моєї фотосерії #kherlandia зібрані кадри з перших та останніх днів літа. Мені хотілось передати “тендітність” людської природи та одночасно “крихкість”, душевну близькість.
Як і всі попердні блоки світлин, ці також зроблені на камеру мобільного телефону та вперше опубліковані на мої сторінці в інстаграм.